Informacja Administratora

Umowa/informacja - wrzesień 2023 r.

Ważne informacje na początek roku szkolnego

Witamy po wakacjach

Zaczynamy 1 września 2023 r. (w przedszkolu nie ma oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego). Placówka jest czynna w godz. 6:00-18:00. Godziny pracy poszczególnych grup przedstawimy na zebraniu. Dzieci przyprowadzamy NAJPÓŹNIEJ do godz. 9:00 !!
Poniżej znajdą Państwo pomocne informacje, które pomogą przygotować się do przedszkola.

Umowę/informacje zapisu należy złożyć podpisaną w dwóch egzemplarzach – w pierwszym dniu pobytu dziecka w placówce (nie później jednak niż do 10-go września). Brak złożenia tego dokumentu będzie jednoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu. Wszelkie dodatkowe dokumenty zostaną Państwu przedłożone do podpisu podczas zebrań wrześniowych. Jeśli chcą Państwo upoważnić kogoś do odbioru dziecka z przedszkola, należy wypełnić nowe upoważnienie (wystarczy podpis rodziców, nie podpisują osoby upoważnione). Druk też dotyczy upoważnienia osób nieletnich.
Wszystkie dokumenty wkładamy do koszulki biurowej i wrzucamy do przygotowanego pudełka w szatni.

WAŻNE !!
Rodzice, którzy brali udział w rekrutacji elektronicznej – zobowiązani są do przyniesienia oryginałów dokumentów rekrutacyjnych (w wersji papierowej). Wniosek oraz oświadczenia do zaznaczonych kryteriów (wszystkie dokumenty razem z informacją (umową) wkładamy do koszulki biurowej i wrzucamy do przygotowanego pudełka w szatni).

Każdy przedszkolak 1 września przynosi:

- wygodne obuwie zmienne, łatwe do samodzielnego założenia i ściągnięcia przez dziecko (najlepiej wciągane lub na rzepy)
- ubrania na przebranie, do pozostawienia w szatni (np. koszulkę, spodenki/getry majtki, skarpetki) w podpisanym materiałowym worku. Dla dzieci młodszych wskazane 2-3 komplety.
- małą poduszkę z kocykiem w podpisanym materiałowym worku  (dotyczy młodszych grup)
- dobry humor :)

WAŻNE :

- Prosimy nie dawać do przedszkola dzieciom jedzenia i picia. Dystrybutory z wodą są w każdej sali. Posiłki na terenie przedszkola to :śniadanie, obiad i podwieczorek. Jadłospis do wglądu w przedszkolnym przedsionku. Jeśli jakieś dziecko ma alergię pokarmową – prosimy zapisać na kartce niedozwolone produkty i przekazać nauczycielowi (nie wrzucamy kartki do pudełka)
Przedszkole nie prowadzi osobnej kuchni dla alergików – możemy jedynie starać się wyeliminować niedozwolone produkty.

Godziny posiłków:

- śniadanie 8:30 I tura , 9:00 II tura
– obiad 11:30 I tura , 12:00 II tura
-  podwieczorek 14:30 I tura , 14:50  II tura

- W pierwszych dniach procesu adaptacji,  każdy rodzic nowego przedszkolaka może wcześniej odbierać dziecko z przedszkola np. po obiedzie (tj. godz 12:00).

- Listy dzieci przydzielonych do poszczególnych grup będą się znajdować na tablicach w szatni. Każdy przedszkolak będzie miał w szatni przydzieloną szafkę.

- Zebranie z Państwem odbędzie się 7 września (czwartek) o godz. 18:00 Szczegółowe informacje na temat zebrania podamy niebawem, prosimy zatem na bieżąco śledzić naszą stronę internetową i wiadomości na Iprzedszkolu (dla dzieci kontynuujących edukację).

Nowi rodzice zostaną dołączeni do systemu Iprzedszkole, po podpisaniu umowy. Umożliwia ona ewidencje pobytu dziecka w przedszkolu, naliczanie opłat i kontakt z pracownikami.(wychowawcami, dyrektorem, specjalistami, intendentem).